Strona główna
Staramy się tworzyć emocje, którymi pragniemy podzielić się z Wami.
To one opowiadają Wam jakimi jesteśmy ludźmi...

Kilka słów o Projekcie

Pomysł dotyczy ewangelizacyjnego dzieła w multimedialnej formie. Mowa tu o muzyce i obrazie przedstawianej na żywo równocześnie. Tematem jest Męka Pana Jezusa od momentu modlitwy w Ogrójcu aż po Zmartwychwstanie, którego w projekcie ewangelizacyjnym zabraknąć nie może, ponieważ musi on nieść ze sobą przesłanie nadziei!


Płyta nagrana profesjonalnie w studiu Vivisound w Otwocku i wydana przez Wydawnictwo Św. Jerzego, działające przy Białostockiej Kurii Metropolitalnej, nosi tytuł: „Dźwięki w Godzinie Ciszy…”.
Sama zaś trasa koncertowa w kościołach i innych miejscach całej Polski odbywa  się przede wszystkim w czasie Wielkiego Postu (choć nie tylko) pod hasłem: „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek …”.


Właśnie… pierwszy i jedyny jak do tej pory pomysł przedstawienia Pasji za pomocą tych trzech narzędzi. Muzyka zagrana na gitarach (akustyczna, klasyczna i pudło jazzowe) oraz subtelnie, z wyjątkowym wyczuciem tematu, uderzanej perkusji i innych nietypowych instrumentów perkusyjnych – a do tego przedstawiane równocześnie na dużym ekranie rysunki, tworzone ręką na piasku. A wszystko to skoordynowane w czasie, tak, że odpowiednie momenty Męki Pana przemawiają i zapadają głęboko na długi czas w serca ludzi słuchających i oglądających ten przekaz. Na to właśnie wrażenie liczymy, mając świadomość tego, że właśnie ono może pomóc w dotarciu do dzisiejszego człowieka z tak trudnym Tematem…

 

Osoby tworzące projekt

Piotrek Kurstak

Pomysłodawca całego Projektu; gitarzysta z zamiłowania…
Jest kompozytorem muzyki, którą od dawna pragnął zrealizować w odpowiedniej formie, by jak najmocniej przemawiała do ludzi, a w ten sposób stała się ewangelizacyjnym nośnikiem tych konkretnie Treści. To pragnienie kształtowało jego grę na gitarze przez wiele lat.
Na co dzień działa w Duszpasterstwie Akademickim w Białostockiej Katedrze, prowadząc  tam z powodzeniem od 1998 roku  Akademicką Scholę Adonai, która m.in. w 2011 roku  miała zaszczyt  wykonać utwór  "O,Matko Miłościwa" w Rzymie, na dzień przed beatyfikacją Jana Pawła II, podczas czuwania ponad 200tys. ludzi na Circo Massimo:

www.youtube.com/watch

Od 2012 roku Piotr, wraz ze Schola Adonai, zespołem i Ks.Andrzejem Szczepanczykiem (jako Organizatorem), wspoltworzy wydarzenie "Bogu Dzwieki", gdzie Piotr jest kompozytorem muzyki oraz kierownikiem artystycznym:

bogudzwieki.archibial.pl/

 www.da.bialystok.pl/


Piotrek jest też pasjonatem fotografii. Zdjęcia związane z tym projektem, jak również sam pomysł graficzny płyty i materiałów z nią związanych, są jego autorstwa.

Piotrek Kurstak

Witek Wilk

Perkusista jakich mało … niezwykle wrażliwy i subtelny w swojej grze.

Prowadzi własne studio nagrań ViVisound w Otwocku:

www.vivisound.pl/

Współtworzył i osobiście nagrywał wiele chrześcijańskich projektów m.in. z grupą La Pallotina z Ks. Andrzejem Daniewiczem SAC na czele, z którym to nagrał płytę „Gorzkie Żale” popartą licznymi koncertami. Uczestniczył również jako muzyk i realizator nagrań w płycie „Jej Serce” z pieśniami Maryjnymi zagranymi na fortepianie i perkusji…aż przyszła pora na „spróbowanie sił” z gitarą. Zachwycony wizją Piotrka, całym sobą zaangażował się w ten projekt, widząc w nim duże możliwości ewangelizacji (Witek ma wielkie doświadczenie w tej dziedzinie - wielokrotnie ewangelizował w Polsce i za granicą, głosząc z żoną oraz wspólnotą SNE,rekolekcje m.in. w USA, Wielkiej Brytani, Irlandii i na Ukrainie).

Prowadzi tez Fundacje ZaNim:

fundacjazanim.pl/

Witek Wilk

Kasia Perkowska

Kasia jest absolwentką Architektury i ma niezwykły talent do rysunków wszelkiego rodzaju, szczególnie dobrze wykonuje prace w kolorystyce czarno-białej.  Swego czasu odkryła, że równie skutecznie posługuje się … swoimi własnymi palcami rysując na piasku…
Okazało się, że ta forma idealnie wpisuje się w cały projekt Pasji, zwiększając tym bardziej jego charyzmatyczny przekaz. To właśnie te rysunki na piasku, tworzone na bieżąco wraz z napięciem emocji muzyki, dają duże pole wyobraźni i w ten sposób pozostają na długo w pamięci…
Kasia jest również utalentowana muzycznie - gra na skrzypcach.

Nowym odkryciem Kasi jest pisanie Ikon, wszystko według wskazań niezwykle trudnej sztuki ikonopisarstwa - wymagającej o wiele głębszego widzenia spraw wiary niż tylko powierzchownej warstwy ...

Strony internetowe, gdzie Kasia prezentuje swoje prace:

kasiamrog.wix.com/eicon

napiaskusandart.wix.com/napiasku

Kasia Perkowska